הגוף של האישה זוהי מערכת מורכבת ועדינה מאוד. כדי שהמערכת הזאת תתפקד כראוי, היא זקוקה למומחה טוב, כלומר לרופא נשים מקצועי ומיומן. במצב רגיל האישה צריכה לבקר אצל רופא נשים פעם בחצי שנה, לפני ההיריון ובמהלכו התדירות של הביקורים עולה בצורה משמעותית. וכמובן, אם מתעוררת בעיה כלשהי, חשד, כאב, דימום או אי נעימות אחרת, האישה צריכה לפנות לרופא נשים מיד.

לפי אילו קריטריונים האישה צריכה לחפש את הרופא שלה?

מקצועיות. כמובן, כל רופא נשים שמקבל במקום מוכר קיבל הכשרה ורישיון רופא מומחה. אך האם זה מספיק? לא. הרפואה המודרנית מתפתחת במהירות, כל הזמן מופיעים מחקרים חדשים, תרופות ושיטות טיפול חדשות. רופא מקצועי כל הזמן לומד ומקפיד להתעדכן. הוא עובר השתלמויות ודואג להציע למטופלות שלו את הטיפולים החדשניים והטובים ביותר.

התמחות. לחלק מהרופאים, מלבד הידע הכללי ברפואת נשים, יש גם התמחות מסוימת, למשל פריון או אונקו-גינקולוגיה. במידה והאישה יודעת שהיא נמצאת בקבוצת סיכון כלשהי או שסבלה בעבר ממחלה מסוימת, חשוב שתבחר רופא שמתמחה בבעיה הספציפית שלה, שיוכל לזהות את הסממנים הראשונים להתפתחות או החמרת הבעיה ויידע להתאים לה את תכנית הטיפולים הטובה ביותר.

אמון. אמון של המטופלת ברופא שלה זה הבסיס של כל הטיפול. קשה לצפות להצלחת הטיפול אם המטופלת לא סומכת על הרופא שלה, חוששת, חושדת ולא יודעת למה לצפות. לכן רופא נשים טוב תמיד מסביר את כל אפשרויות הטיפול, הסיכויים והסיכונים, תופעות לוואי אפשריות ומשך הטיפול. רופא אמין לא מבטיח לרפא כל בעיה תוך ימים ספורים, ללא כאב וללא מאמץ, אלא מציג תמונה מציאותית על מצב בריאותה של האישה ומציג לה את כל האפשרויות העומדות בפניה, כשההחלטה הסופית תמיד נשארת בידיה. מקצוען אמין גם דואג להסביר את כל הדברים בשפה שברורה לאישה ולא להרשים אותה במונחים מסובכים שלא מובנים לה.

אמפתיה. רפואת נשים היא תחום רגיש במיוחד, לכן חשוב מאוד שהתקשורת הבין אישית בחדר הטיפולים תהיה טובה, פתוחה ומעודדת שיתוף פעולה בין הרופא למטופלת. רופא שמבטיח יחס אישי, עונה סבלנות לכל השאלות, אדיב וריגש, גם משגי תוצאות טובות יותר בטיפוליו, הרי המרכיב הרגשי משמעותי מאוד בכל מחלה, אך בתחום רפואת נשים במיוחד. רופא נשים קשוב גם דואג להסביר למטופלת מה הוא עושה בכל שלב של בדיקה או טיפול ומה היא צפויה להרגיש, על מנת להפחית את חששותיה.

נגישות לטכנולוגיות מתקדמות. רופא נשים טוב ומקצועי לא רק יודע על טיפולים חדשניים, אלא יש לו את היכולת להציע אותן למטופלת ולבצע אותם. עבודה במרכז רפואי שמספק את המכשור הנדרש לביצוע הליכים רפואיים מורכבים ומתקדמים מבטיחים לאישה את היכולת לקבל את כל הטיפולים שהרפואה המודרנית יכולה להעניק לה.

 

רופאי מרכז "איה מדיקל" עובדים לפי הקריטריונים המחמירים ביותר של מקצועיות ואתיקה, מבטיחים לכל מטופלת יחס אישי ואדיב, אכפתיות וטיפול ברמה המתקדמת ביותר בארץ.